Quote:
Originally Posted by cdcox
An oz per day at retail prices works out to $3400 for a 70 year supply. I probably use 1/4 of this amount and only use it on hamburgers, fries, tater tots, ham and beans, meat loaf, and a ham/cheese/hash brown/egg mashup that I make.
|
But you have to remember that Pat reeeally likes ketchup. When you include the ketchup baths, ketchup slip 'n slides, and birthday parties with piņatas full of ketchup, it can really add up.